- ›Viihde ja elektroniikka
- ›Kamerat ja tarvikkeet
- ›Kamerat ja videokamerat
- ›Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Saattaisit kuitenkin olla kiinnostunut samankaltaisista tuoteista kuten.
Canon PowerShot G7 X Mark III Premium Vlogger Kit, kamera + tarvikkeet
Canon EOS M50 Mark II (EF-M 15-45/3,5-6,3 IS STM+ EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM), järjestelmäkamera
Canon PowerShot G7 X Mark III, kamera + akku NB-13L
Canon 750D yhteensopiva akkukahva
Canon EOS R7 (18-150 mm), järjestelmäkamera
Kategorian kaikki tuotteet löydät täältä Kamerat ja videokamerat ▸
Päivän tarjoukset
-
-5 %
194,99 €
Samsung Galaxy Watch 4 44mm Bluetooth, älykello
-
-26 %
85,95 €
Philips Essential HD9252/70, kiertoilmakypsennin
-
-16 %
131,70 €
Asus ZenWiFi AX XT8, langaton reititin
-
-12 %
14,90 €
Garmin Instinct, vaihtoranneke
-
-11 %
204,00 €
Marimekko Urna, maljakko 21 x 30 cm
-
-7 %
39,95 €
Nioh Collection, PS5 -peli
-
-7 %
83,30 €
Marimekko Unikko, pussilakanasetti 150 x 210 cm
-
-6 %
655,90 €
Hamax Outback Reclining, pyöräkärry
-
-6 %
14,99 €
Canon LP-E10 (tai vastaava) akku
-
-5 %
56,99 €
The Last of Us Part 1, PS5 -peli
-
-27 %
349,00 €
Point 5-SERIES POWM5A1014, pyykinpesukone
-
-26 %
445,00 €
Familon Lux, sijauspatja 160 x 200 cm
Samankaltaisia tuotteita
-
Canon PowerShot G7 X Mark III Premium Vlogger Kit, kamera + tarvikkeet
-
Canon EOS M50 Mark II (EF-M 15-45/3,5-6,3 IS STM+ EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM), järjestelmäkamera
-
Canon PowerShot G7 X Mark III, kamera + akku NB-13L
-
Canon 750D yhteensopiva akkukahva
-
Canon EOS R7 (18-150 mm), järjestelmäkamera
-
Canon EOS R7 (runko), järjestelmäkamera
Katsotuimmat Kamerat ja videokamerat
-
alk. 769 €
Canon PowerShot G7 X Mark III, kamera
-
alk. 2674 €
Sony A7 IV (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 319 €
GoPro HERO9 Black, toimintakamera
-
alk. 1039 €
Nikon Coolpix P1000, kamera
-
alk. 429 €
Canon EOS 2000D (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 316 €
GoPro HERO10 Black, toimintakamera
-
alk. 130 €
SJCAM C200 4K, mini action-kamera
-
alk. 1699 €
Sony Cyber-shot RX10 IV (DSC-RX10M4), kamera
-
alk. 509 €
Insta360 X3, actionkamera
-
alk. 800 €
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
-
alk. 539 €
Canon PowerShot SX70 HS, kamera
-
alk. 949 €
Sony Alpha a6400 Kit (16-50mm) ILCE-6400L, järjestelmäkamera
-
alk. 356 €
Canon PowerShot SX740 HS, kamera
-
alk. 469 €
Canon EOS 2000D Kit (18-55mm IS), järjestelmäkamera
-
alk. 349 €
Canon Legria HF R806, videokamera
-
alk. 655 €
Panasonic HC-VXF1, videokamera
-
alk. 615 €
Canon PowerShot G7 X Mark II, kamera
-
alk. 129 €
Fujifilm Instax Wide 300, pikakamera
Objektiivit -osaston suosituimmat tuotteet
-
alk. 929 €
Tamron 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 -objektiivi, Sony E
-
alk. 1089 €
Nikon NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S, makro-objektiivi
-
alk. 319 €
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM, objektiivi
-
alk. 1569 €
Canon RF 14-35mm F4 L IS USM, laajakulmaobjektiivi
-
alk. 379 €
Samyang AF 24mm F/1.8 (Sony FE), objektiivi
-
alk. 1290 €
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD (A056SF) -teleobjektiivi
-
alk. 2199 €
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM, objektiivi
-
alk. 399 €
Samyang 100mm F2.8 ED UMC Macro, objektiivi
-
alk. 769 €
Sony Zeiss Vario-Tessar T* FE 24-70mm F4 ZA OSS SEL2470Z, objektiivi
-
alk. 7000 €
Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM, objektiivi
-
alk. 299 €
Olympus M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 (ET-M4518), objektiivi
-
alk. 349 €
Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC, objektiivi
-
alk. 179 €
Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8 DX G, objektiivi
-
alk. 319 €
Nikon AF-P DX NIKKOR 10-20mm f/4.5-5.6G VR, objektiivi
-
alk. 429 €
Olympus M.Zuiko Digital ED 17mm f/1.8, objektiivi
-
alk. 299 €
Panasonic Lumix G 20mm f/1.7, objektiivi
-
alk. 449 €
Olympus M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro, objektiivi
-
alk. 371 €
Olympus M.Zuiko Digital 14-42mm f/3.5-5.6 II R, objektiivi
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Ilmoita virheellisestä tiedostaKuvakenno | |
Tarkkuus | 20,9 Mpx |
Kuvasuhde | 4:3 |
Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
Tyyppi | CMOS |
Koko | 1 " |
Tarkkuus | 20,1 Mpx |
Valmistaja | Canon |
Etsin | |
Koko | 0,39 tuumaa |
Tyyppi | OLED |
Peitto | Noin 100% |
Diopterisäätö | On |
Liitännät | |
Mikrofoni | On |
HDMI-portti | On |
WiFi | On |
USB 3.0 | On |
Mitat | |
Leveys | 110,9 mm |
Korkeus | 60,9 mm |
Syvyys | 46 mm |
Paino | 340 g |
Näyttö | |
Koko | 3 tuumaa |
Tyyppi | TFT LCD |
Pikselimäärä | 1 040 000 pikseliä |
Kirkkauden säätö | 5-tasoinen |
Peitto | noin 100% |
Kosketusnäyttö | On |
Kääntyvä näyttö | On |
Objektiivi | |
Zoom (optinen) | 5x |
Zoom (digitaalinen) | 4x |
Kuvanvakain | Optinen |
Polttoväli laajakulma (35mm) | 24 mm |
Polttoväli tele (35mm) | 120 mm |
Valovoima | f/1.8-2.8 |
Ominaisuudet | |
Salama | On |
Kuvan tallennus | JPEG, RAW |
Videon tallennus | MP4 [video: MPEG-4 AVC / H.264, ääni: MPEG-4 AAC-LC (stereo)] |
ISO-herkkyysalue | 125-12800 |
Akku | |
Akun kesto | 265 kuvaa |
Tyyppi | NB-13L |
Kielivaihtoehdot | |
Suomi | On |
Ruotsi | On |
Englanti | On |
Valmistajan tuotesivu | https://www.canon.fi/cameras/powershot-g5-x-mark-ii/ |
Videokuvan tallennus | |
Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
Kuvataajuus | 29,97, 25 fps |
NTSC | On |
PAL | On |
Muistikortti | SDXC |
Tarkennus | |
Automaattinen tarkennus | On |
Kasvontunnistus | On |
Manuaalinen tarkennus | On |
Kuvaprosessori | DIGIC 8 |
EAN-koodi | 4549292119091 |
Arvostelut - tätä mieltä muut ovat olleet tuotteesta
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.
Muita kiinnostavia tuotteita
-
alk. 769 €
Canon PowerShot G7 X Mark III, kamera
-
alk. 2674 €
Sony A7 IV (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 319 €
GoPro HERO9 Black, toimintakamera
-
alk. 1039 €
Nikon Coolpix P1000, kamera
-
alk. 429 €
Canon EOS 2000D (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 316 €
GoPro HERO10 Black, toimintakamera
Ilmoitus virheellisestä tuotetiedosta
Lähetä kaverille
Sivun suora URL
https://hintaseuranta.fi/kamerat-ja-videokamerat/canon-powershot-g5-x-mark-ii-kamera/8254308
Anna palautetta
Auta meitä käsittelemään palautteet nopeammin ja kerro aluksi mitä palautteesi koskee. Valitse listasta sopivin vaihtoehto. Tutustu myös usein kysyttyihin kysymyksiin.
*) Pakolliset kentät on lomakkeilla merkitty tähdellä.